SOUL BODY FUSION

Technika pracy terapeutycznej zwana SOUL BODY FUSION jest narzędziem poszerzenia świadomości i integracji wielu wymiarów aktywności życiowej człowieka (tj. emocjonalnego, fizycznego, racjonalnego, społecznego i duchowego (intuicyjnego). Tym samym  SBF staje się również narzędziem transformacji duchowej.

SOUL BODY FUSION 1

 

Metoda ta została opracowana przez dr Jonette Crowley z Centrum Kreatywnej Świadomości w Denver i jest oparta na  prostych zasadach scalania niższych wibracji ciała z wyższymi duchowymi wibracjami w oparciu o zasadę intencji i rezonansu. Według dr Richarda Gerbera, autora ‘ Vibrational Medicine’ materia i energia wykazują naturę elektryczną zaś częstotliwości wyższe przekraczające prędkość światła mają charakter magnetyczny. W fizycznym ‘ linearnym’  świecie działa prawo entropii, które determinuje kierunek ku chaosowi ( dezintegracja) a w przestrzeni kwantowej ‘nielinearnej’- o wyższych wibracjach, chaos dąży do ładu i uporządkowania  ( integracja).

Jonette Crowley uważa , że ‘pęd’ ku entropii w naszym życiu jest wzmagany poprzez brak zestrojenia między wibracjami duszy i ciała. Innymi słowy- nie zamieszkujemy naszych ciał w pełni i dlatego nie jesteśmy w pełni Sobą. Przyczyną tego typu dezintegracji były negatywne programy, które przyswoiliśmy i  liczne traumatyczne doświadczenia odziaływujące na nas we wczesnych etapach życia tj.

 

*      Psychiczny ból spowodowany odrzuceniem

*      Trauma narodzin

*      Seksualne wykorzystanie

*      Brak zainteresowania przyjściem dziecka na świat

*      Bycie porzuconym lub opuszczonym

*      Strach, szok, nieustanna krytyka

*      Negatywny osąd dotyczący wyglądu fizycznego- szczególnie we wczesnym dzieciństwie

*      Strata, żal, rozczarowanie

*      Poczucie winy

*      Kulturowe uprzedzenia, przesądy, mity rodzinne, dogmaty- z którymi nie dyskutuje się.

*      Dysfunkcjonalne środowisko rodzinne (zaburzenia emocjonalne, mentalne, przemoc, nadopiekuńczość, uzależnienia)

 

Jednak Dr. Bruce H. Lipton profesor biologii na Uniwersytecie Wisconsin w oparciu o badania w zakresie biologii kwantowej udowadnia ,że nie musimy pozostawać w uwarunkowaniach traumatycznych przez całe życie– wystarczy zmiana przekonań i właściwa intencja utrzymana w wysokich wibracjach przestrzeni duchowo – mentalnej .  „ Śmiem twierdzić, że ludzka inteligencja może być w pełni zrozumiana tylko wtedy , kiedy włączymy w nią ducha (ENERGIĘ), lub to co psychologowie kwantowi nazywają ‘nadświadomością’. Według Deepaka Chopry – hinduskiego lekarza, pisarza i filozofa ‘ ludzie zmagają się z problemami fizycznymi i umysłowymi, nie domyślając się, że źródłem problemu  jest zerwanie więzi między duszą i ciałem’

 

Dr_Wayne_Dyer_Daily_Wisdom

 

SOUL BODY FUSION  (fuzja wibracji ciała z wibracjami duszy) jest procesem umożliwiającym przywrócenie tej więzi i bycia bardziej obecnym i sprawczym Tu i Teraz.

Według Jonette Crowley – Nasza intencja zestrojenia niższych wibracji aspektu fizycznego z wyższymi wibracjami aspektu duchowego przyczynia się do tworzenia nowej zestrojonej harmoniki, która z kolei pozytywnie rezonuje z naszym otoczeniem. Traktując rzecz naukowo, mamy tu do czynienia z synchronizacją różnych wzorców wibracyjnych, która pozwala na lepszy przepływ informacji i komunikację.  Intencja zaś to akt świadomego wyboru, to skupiona świadomość,- a z fizyki kwantowej wiemy ,że to świadomość zmienia rzeczywistość.